Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Взаємодія зі стейкхолдерами

Готуємося до зустрічі з майбутніми біотехнологами

З початком нового навчального року у лабораторіях кафедри біотехнології і мікробіології часто можна зустріти школярів різного віку, які не тільки беруть участь у показових лабораторних роботах з біології чи мікробіології, а й виконують під керівництвом викладачів експериментальні наукові роботи.

Кафедра не один рік успішно співпрацює з Малою академією наук. А 29 вересня на кафедру завітала завідувач лабораторії експериментальної біології Київського палацу школярів Міліца Карєва. Завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Тетяна Пирог, доценти Вікторія Красінько та Світлана Тєтєріна провели ознайомлювальну екскурсію, показали навчальні та науково-дослідну лабораторії, розповіли про 50-річну підготовку інженерів-біотехнологів у НУХТ, обговорили перспективи подальшої спільної співпраці.

Наші біотехнологи потрібні скрізь!

У НУХТ уже  звикли до того, що починаючи з весни, випускників-біотехнологів починають запрошувати на роботу не тільки на біотехнологічні і фармацевтичні, а й  різні харчові виробництва.

І тільки-но наші випускники 2016 року ступили на трудову ниву і роблять на ній перші кроки, як роботодавці уже звертаються на кафедру біотехнології і  мікробіології за майбутніми фахівцями та  спеціалістами.

Третоьго  вересня цього року кафедру відвідав директор департаменту проектування ТОВ «Унітехнології» Куликов Іван Борисович, який зацікавився нашими талановитими студентами як майбутніми спеціалістами у галузі проектування фармацевтичних виробництв.

Лекція-батл студента кафедри біотехнології і мікробіології

Лекція випускниці кафедри Олексієнко Зої (http://www.btmb.com.ua/lektsiiu-chytaiut-vypusknyky-kafedry-biotehnologiji-i-mikrobiologiji), яка викликала дискусію між лектором Скроцькою Оксаною Ігорівною та студентом Лабовкою Іваном стосовно доцільності використання новітньої продукції мікробіологічного контролю та її перевагами над іншими, зокрема, у порівнянні з продукцією компанії «bioMérieux» в якій працює Ваня, спонукало викладача дисципліни «Молекулярна біотехнологія» Оксану Ігорівну запропонувати Вані ознайомити студентів з сферою його роботи і розповісти про можливості застосування продукції, яку він представляє та чим вона краща, у порівнянні з конкурентами. Ваня одразу ж підхопив ідею. Батл був назначений на одну з наступних лекцій.

Лекцію читають випускники кафедри біотехнології і мікробіології

Нещодавно на лекцію з дисципліни «Молекулярна біотехнологія», яку викладає доц. Скроцька Оксана Ігорівна, завітала випускниця кафедри біотехнології і мікробіології (2012 р.), а нині менеджер-мікробіолог з продажів компанії «Памір Сервіс» – Олексієнко Зоя Іванівна. Отримавши диплом магістра за спеціальністю «Екологічна біотехнологія та біоенергетика», Зоя Іванівна одразу влаштувалась на роботу головним мікробіологом на харчове підприємство з виробництва харчосмакових добавок «Апогей». Також працювала мікробіологом на Київському вітамінному заводі та ТОВ «БіоТестЛаб».

Зоя Іванівна ознайомила студентів з сучасними методами моніторингу критичних точок на харчових підприємствах згідно системи НАССР та можливостями використання експрес-тестів: АТФ-тест, тести на визначення різних груп антибіотиків у молоці тощо. Також цікаво було почути про дифузійний тест для визначення залишкових кількостей антибіотиків і миючих речовин в молоці і молочних продуктах.

Студенти-біотехнологи на лекції з альтернативних методик мікробіологічного контролю

День вівторка у студентів четвертого курсу напряму підготовки  «біотехнологія» факультету біотехнології, технології цукру та водопідготовки, почався не зовсім із стандартної лекції з дисципліни «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР» (лектор, доц. Грегірчак Н. М.). Для висвітлення теми про сучасні альтернативні методи  мікробіологічного контролю харчових, біотехнологічних, фармацевтичних виробництв Наталія Миколаївна запросила начальника відділу промислової мікробіології ТОВ «Укрбіо» – Артема Слободянюка — представника французької компанії «BioMerieux», засновником якої є Марсель Мерье який, доречі,  був учнем Луї Пастера. У 1897 році він відкрив лабораторію в Ліоні, яка почала пропонувати іншим лабораторіям свої поживні середовища для ідентифікації тих чи інших мікроорганізмів, щоб з однієї сторони спростити проведення мікробіологічного аналізу,  з іншої – компанія почала заробляти та примножувати свої доходи. На даний момент «BioMerieux» є однією з провідних компаній в Європі з продажу приладів та поживних середовищ для лабораторій з контролю якості харчової та фармацевтичної продукції.

Чи можливо управляти часом?

Важливим завданням в житті кожної людини є вміння раціонально використовувати свої ресурси. Найважливішим з них є час. Для того, щоб набути навичок правильно його використовувати ми, студенти 5-го курсу, відвідали тренінг на тему «Управління часом», який провела співробітник корпорації «Артеріум» Ольга Назарук.

Нові горизонти співпраці

У лютому 2015 року відбулися відразу дві події, які ознаменували новий етап співпраці кафедри БТМ з провідними науково-дослідними установами нашої країни. За сприяння співробітників кафедри БТМ були підписані договори про співпрацю з Інститутом біохімії ім. О.В. Паладіна НАНУ та Інститутом біоколоїдної хімії імені Ф. Д. Овчаренка НАН України.

Варто зазначити, що співпраця з Інститутом біохімії ім. О.В. Паладіна розпочалася ще до підписання договору, адже посаду професора кафедри БТМ вже 5 років обіймає д.б.н., провідний науковий співробітник відділу біохімії коферментів Інституту Т.М. Кучмеровська. Під її керівництвом студенти виконують наукові дослідження, присвячені вивченню дії вітамінів і коферментів за різних патологій нервової та ендокринної систем, захищають бакалаврські та магістерські дипломні роботи. В межах дисципліни «Сучасні напрями у біотехнології» студенти 5 курсу відвідують лабораторії, проводять виїздні заняття, знайомлячись з новітніми методиками наукових досліджень. Студенти 3 курсу проходять дуже цікаву і пізнавальну практику, відвідуючи з екскурсіями різні лабораторії та відділи Інституту. Ще одним напрямом співпраці кафедри БТМ з Інститутом біохімії ім. О.В. Паладіна є публікація викладачами кафедри результатів своїх досліджень у наукових журналах Ukrainian Biochemical Journal (база «Scopus») та Biotechnologia Acta та участь у роботі XI українського біохімічного конгресу у жовтні 2014 року.

Можливість якою варто скористатися!

У осінньому семестрі 2014/2015 н.р. фахівці провідної фармацевтичної корпорації «Артеріум» провели ряд тренінгів для студентів-біотехнологів, де обговорювалися актуальні для майбутніх випускників теми. У рамках запланованої програми уже відбулися такі тренінги як «Поради для пошуку роботи», «Вчимося виступати публічно», «Стрес-менеджмент», «Управління конфліктами» та «Валідація».

Активними слухачами таких тренінгів були учасники гуртка «ВIOTECH», а саме Дорош Анна, Животовська Аріна, Пекло Анна та Анастасія, Нікітчук Ірина, Аліна Короленко, Соловей Богдана та Савенко Інга.

Бути біотехнологом - означає відчувати себе впевненим у своєму майбутньому!

Навчаючись в старших класах, я почала поволі задумуватися над своєю майбутнєю професією. Тому розглядала багато варіантів спеціальностей, які є актуальними в наші часи в Україні. Так я натрапила на спеціальність «біотехнологія» і зрозуміла, що біотехнолог – це фахівець широкого профілю – спеціаліст майбутнього.

Навчальний заклад обирати було легко,адже я знала, що Національний університет харчових технологій готує успішних спеціалістів для біотехнологічної галузі, на яких завжди є попит у роботодавців. А це не аби що, коли така підготовка підкріплена 40-річним досвідом роботи!

За 4 роки навчання в університеті, я зрозуміла, що кваліфікація біотехнолога передбачає високий рівень спеціальних наукових знань, широку обізнаність у галузі сучасних досягнень світової науки, високу майстерність експериментатора, оригінальність наукової думки. І тільки «симбіоз знань» дозволить у майбутньому досягти значних результатів. Стандарти високі, але й перспективи кар'єри – чудові!

«Ближче до людей». Що може бути ближче, ніж співпраця потенційного роботодавця та студентів провідного вузу

Запорукою успішного кар’єрного старту є глибокі теоретичні знання та практичні навички, отримані під час навчання в університеті, що перетинаються з активною життєвою позицією та бажанням самореалізації. 22 і 23 квітня студенти 3–5 курсів факультету біотехнології та екологічного контролю ще раз впевнилися у цьому, прослухавши лекцію представників корпорації «Артеріум» Тетяни Волошиної, Марини Літвінової та Оксани Галенко (служба підбору та оцінки персоналу), метою якої було зацікавлення майбутніх біотехнологів у стажуванні та працевлаштуванні у провідній фармацевтичній компанії для отримання практичного досвіду.

Корпорація «Артеріум» об'єднує два провідних фармацевтичних підприємства – ПАТ «Київмедпрепарат», лідера з виробництва антибіотиків, і ПАТ «Галичфарм», найбільшого українського виробника препаратів на рослинній основі. Успіх корпорації на національному та зовнішньому ринках базується на 160-річному досвіді досліджень, розробок і виведення на ринок лікарських препаратів. Нині корпорація «Артеріум» безсумнівний лідер у фармацевтичній галузі України.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами