Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Літо – не тільки для відпочинку і засмаги

Море, пісок, теплий вітерець... Саме так можна описати літо більшості учнів, абітурієнтів та студентів. Але тільки не студентів-науковців кафедри мікробіології і біотехнології НУХТ.

Упродовж декількох років Дар’єю П’ятецькою (здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія») разом з Наталією Клименко (магістрант І року навчання) було проведено ряд вегетаційних дослідів з метою збільшення врожайності сільськогосподарських культур на базі Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України. І це літо не стало винятком.

Наукове життя першокурсника – реальність?

Чи знаєте Ви, що таке краса..?

Краса – це створення ансамблів молекул, запах щойно добутої грушевої есенції, висіяна тонким штрихом Sarcina flava, ідеально виконаний дослід… Таку красу й не тільки, я, Рачковська Антоніна, студентка-першокурсниця кожного дня пізнаю у своєму рідному Національному університеті харчових технології.

Уперше я потрапила у стіни НУХТ на олімпіаду для абітурієнтів з хімії. Уже тоді я була впевнена, що хочу навчатися тільки тут. Скажете: «Як можна з першого враження приймати такі рішення?». А я Вам розповім.

Сучасні аспекти раціонального харчування

Вважаєте, що знаєте все про здорове харчування? Наукова конференція – чудова можливість це перевірити! 14-15 травня 2019 року в Києві відбулася XII Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні аспекти раціонального харчування». Юлія Гайдук – магістрантка кафедри біотехнології і мікробіології І року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» прийняла участь у головному заході, присвяченому проблемам харчування. Організаторами конференції виступили Міністерство охорони здоров’я, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Асоціація дієтологів України, група компаній «Мед експерт» та Генеральним спонсором виступила компанія «Herbalife Nutrition».

Фестиваль науки в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України

Занурення у світ науки – це завжди цікаво і захоплююче! У цьому змогли пересвідчитися студенти-біотехнологи другого і третього курсів, які у супроводі доцента кафедри біотехнології і мікробіології Вікторії Красінько відвідали Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. З нагоди Всеукраїнського Фестивалю науки в Інституті проводились дуже цікаві заходи, покликані популяризувати діяльність цієї, відомої далеко за межами України, науково-дослідної установи.

Приємно було почути привітальні слова від заступника директора з наукової роботи, д.б.н., Лауреата премії ім. О.О. Богомольця НАН України Любові Бучинської. Любов Георгіївна ознайомила гостей з основними профілями роботи і досягненнями провідних вчених Інституту.

МОЛОДЬ І ПОСТУП БІОЛОГІЇ

На базі Львівського національного університету ім. Івана Франка в Інституті біології клітини НАН України відбулась ХV міжнародна наукова конференція студентів і аспірантів «Молодь і поступ біології», що була присвячена 135 річниці від дня народження Я. Парнаса. В конференції прийняли участь 294 науковці, серед яких була Анна Бондаренко – магістрантка кафедри біотехнології і мікробіології І року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Анна виступила зі стендовою доповіддю на тему «Synthesis of metabolites by sulfate-reducing bacteria under influence of polymeric and rubber materials».

Біотехнологія XXI століття: перемоги не закінчуються!

19 квітня на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Біотехнологія XXI століття", що була присвячена 185-річчю з дня народження Дмитра Івановича Менделєєва. Традиційно кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ охоче та із зацікавленням долучається до таких заходів. Цього року представником кафедри стала магістрантка І року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Оксана Боднар.

Декан факультету біотехнології і біотехніки КПІ Олексій Дуган був радий вітати всіх охочих пізнавати нові здобутки біотехнології. На цій конференції усі присутні мали можливість ознайомитись з науковими напрацюваннями у сфері біотехнології рослин співробітників Інституту клітинної біології та генетичної інженерії, з яким співпрацює даний факультет.

Студенти-біотехнологи зачаровані Українським Парламетом!

Нещодавно студенти-біотехнологи першого курсу на чолі з куратором групи БТ-1-1 Удимович Віктором Миколайовичем відвідали єдиний законодавчий орган нашої Батьківщини – Верховну Раду України.

Щодня з екранів телевізорів, у стрічці новин в Інтернеті, з радіопередач ми отримуємо інформацію про те, як депутати ухвалили той чи інший закон, який безпосередньо впливає на життя кожного громадянина України. І багатьом людям цікаво побачити, у якій атмосфері депутати приймають ці рішення.

Тому, отримавши пропозицію відвідати Верховну Раду, прийняли рішення скористатися цією нагодою.

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія». Вітаємо з перемогою студентів-біотехнологів!

2 квітня 2019 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія», в якому традиційно взяли участь студенти кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ. На конкурс було подано 64 студентських наукових робіт з 26 закладів вищої освіти, а після їх рецензування для участі у підсумковій конференції ІІ туру конкурсу було відібрано 43 роботи, серед яких 5 робіт наших студентів-біотехнологів – магістрантів І-ІІ року навчання та активних учасників студентського наукового гуртка «Biotech». Слід зазначити, що за результатами І етапу ІІ туру даного конкурсу (рецензування студентських робіт Галузевою Конкурсною комісією) роботи біотехнологів НУХТ були в першій десятці лідерів.

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Екологія» 2018/2019 н.р.

19-22 березня 2019 року у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за спеціальністю «Екологія» 2018/2019 навчального року. Для участі в ньому надійшло 115 робіт, серед яких для участі у ІІ турі було відібрано 86.

До участі в ІІ турі конкурсу було запрошено студентку І курсу магістратури кафедри біотехнології і мікробіології Анну Бондаренко, яка навчається за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія».

Як студенти-біотехнологи на «Єнамін» завітали

«Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» - вирішили студенти групи БТ-3-3 і, у супроводі доцента кафедри БТМ Вікторії Красінько, вирушили на екскурсію до ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Єнамін». Справа в тому, що про «Єнамін» ми всі чули багато цікавого: і що організовано підприємство не так давно, у 1999 році, але вже здобуло міжнародне визнання і співпрацює на рівних з провідними фармацевтичними, біотехнологічними компаніями і науковими центрами багатьох країн Європи, а також Китаю, Північної Америки, Австралії та Японії, і що є на сьогодні однією з найбільших в Україні компаній, що займається науковими дослідженнями в галузі тонкого органічного синтезу та розробкою методик синтезу нових органічних сполук для первинного біологічного скринінгу, і що має надпотужну наукову базу і тому там можна «вживу» подивитися на найсучасніші прилади для проведення аналізів. Отже не скористатися можливістю завітати на екскурсію на таке цікаве підприємство ми не могли. Тим більше, що організатором цього заходу виступив співробітник сектору ЯМР-досліджень і, одночасно, студент групи БТ-3-4ск, Олексій Астахов, який і став нашим гідом на «Єнаміні».

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують