Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Моя історія: Іван Лабовка

У 2014 році закінчив Національний університет харчових технологій та отримав диплом спеціаліста зі спеціальності «Фармацевтична біотехнологія». З липня 2014 року працює в компанії «bioMérieux» регіональним менеджером. У 2015 р. успішно склав вступні випробовування і нині навчається у НУХТ на денній формі за ОКР «магістр» за спеціальністю «Екологічна біотехнологія та біоенергетика».

Творчий дебют. Перший дублер

Більшість абітурієнтів, при виборі майбутнього місця навчання, вже подумки бачать себе майбутніми юристами, лікарями чи біотехнологами – лідерами своєї галузі, винахідниками, лауреатами премій та нагород. Але перед тим на них усіх чекає як мінімум 5 років навчання, за які вони мають опанувати всі можливі знання та навички, потрібні їм у майбутній професії. А найлегше це зробити коли поруч знаходяться викладачі, які можуть і, найголовніше, бажають дати знання наступному поколінню. І дуже часто студенти не помічають який це важкий труд.

Занурення у світ мікроміцетів

Студенти 1 курсу, 4 групи факультету біотехнології та екологічного контролю поринули в надзвичайний світ мікробіологічних досліджень. На цей раз сторінкою нашої книги біотехнолога стала тема лабораторної роботи: "Дослідження та морфолого-культуральні ознаки міцеліальних грибів" з навчальної дисципліни "Біологія клітин". Під чітким керівництвом викладачів: Красінько Вікторії Олегівни та Волошиної Ірини Миколаївни робота не тільки здавалась, а й справді була корисною і надзвичайно захопливою. Чи не цікаво було б вам дізнатись про гриби, завдяки яким ми маємо найкращий антибіотик - пеніцилін? Чи знали ви, що при випіканні улюблених кексів використовуєте лимонну кислоту, яку продукує цікавенний гриб Aspеrgillus niger?

Екскурсія у мікросвіт

12 березня 2015 року у мікробіологічній лабораторії кафедри біотехнології і мікробіології спостерігалось незвичне пожвавлення. У гості до студентів-першокурсників, завітали їх молодші колеги – старшокласники Технічного ліцею м. Києва.

У ході лабораторної роботи з дисципліни «Біологія клітин» старшокласники мали змогу познайомитись, а студенти – закріпити свої теоретичні знання та відшліфувати практичні навички щодо надзвичайно важливих об’єктів біотехнології – дріжджів.

Опановувати пофесію біотехнолога цікаво!

Третій курс є відправною точкою майбутньої професії біотехнологів. В цей період студенти опановують предмети, які є основою цієї спеціальності. Одним із таких предметів є дисципліна «Основи вірусології».

Віруси – найдрібніша форма живого. На сьогодні відомо, що більшість захворювань спричинені саме вірусами, тому вивчення цих організмів є актуальним.

На заняттях з «Основ вірусології» студенти кафедри біотехнології і мікробіології вивчають різноманіття та будову вірусів, ознайомлюються з властивостями та впливом цих організмів на людину, рослини, тварини та мікроорганізми. Практичні та лекційні заняття проводяться з використанням сучасних методик викладання. Так, проведення лекцій з мультимедійними презентаціями зацікавлює студентів та концентрує їх увагу на темі, що розглядається, тому пари майже завжди проходять в ідеальній тиші, особливо, коли відбувається перегляд документальних фільмів.

Лабораторна робота з «Біології клітини» очима студентів. Частина ІІ.

Усі студенти-біотехнологи добре пам’ятають аудиторію під номером 437, крізь який пройшло не одне покоління юних мікробіологів. Саме у цій лабораторії майбутні біотехнологи робили свої перші кроки та закладали основу власних знань з базових дисциплін. Ось і сьогодні аудиторія радо вітає нове покоління студентів з нестримним бажанням одного дня стати справжніми асами своєї справи.

На чергове заняття з дисципліни «Біологія клітини» до викладачів кафедри біотехнології і мікробіології Красінько Вікторії Олегівни та Омельчука Євгена Олександровича завітала моя група, БТЕК-1-4. Сьогоднішня лабораторна робота, 14 за рахунком, присвячена впливу біотичних та абіотичних факторів середовища на ріст та життєдіяльність клітини. Ми любимо лабораторні, адже зараз для нас, першокурсників, кожна лабораторна – це наче відкриття завіси перед різноманітним світом мікроорганізмів, у якому панують свої закони.

«Навчатися на факультеті БТЕК круто». Частина І.

Шановний абітурієнте, якщо ти ще не впевнений у виборі майбутньої професії, а тобі уже близький до душі напрям «Біотехнологія», то пропоную забути на кілька хвилин про свої справи та побувати разом зі мною на лабораторному занятті з дисципліни «Біологія клітини», зануритися, так би мовити, в атмосферу нашого студентського життя.

Ти не думай, я не збираюся переконувати тебе зв’язати 5 років життя саме з цим факультетом. Натомість, лише хочу поділитись досвідом, аби ти відчув, хоча б на долю секунди, як воно бути студентом факультету біотехнології та екологічного контролю (БТЕК) (зокрема кафедри біотехнології і мікробіології) і робити все своїми руками на лабораторному занятті.

Продовження навчання після медичного коледжу у НУХТ – вдалий вибір

В цьому році багато випускників Першого Київського медичного коледжу стали студентами третього курсу кафедри біотехнології і мікробілогії. Більшість з них завдяки наполегливості та бажанню навчатися було розподілено в провідні наукові установи м. Києва для виконання науково-дослідної роботи.

Нещодавно ми публікували враження Юлії Кульбаєвої від наукової роботи, яку вона виконує на базі в Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України. Цього разу з нами поділилися студентки БТЕК-3-2 Вікторія Дарчик і Ольга Горобець: «У Першому Київському медичному коледжі ми навчалися в одній групі і з першого курсу стали гарними подругами. Після закінчення коледжу у нас з'явилася унікальна можливість одразу вступити на третій курс до Національного університету харчових технологій. Вдало здавши вступний іспит і набравши високі бали, ми стали студентками факультету БТЕК і знову ж таки потрапили до однієї групи.

Безцінний досвід у науковій діяльності

У кожного завжди є вибір, чим займатися в житті. Частіше він достатньо примарний, а інколи чіткий і видимий. Це відрізняє людину цілеспрямовану від людини, яка ще не знайшла своє місце в житті. Людина з метою має життєвий план дій, свого роду алгоритм, де зустрічаються питання «так» чи «ні». І чим розгалуженіший алгоритм, тим більше кроків потрібно зробити для його завершення і, як наслідок, більше досвіду можна отримати в процесі його виконання.

Так думала і я, коли дізналася про можливість займатися науковою роботою паралельно з навчальним процесом, а тому загорілася бажанням потрапити в одну з наукових установ Києва. Кому ж завадить зайвий досвід? Тим паче, спробувати себе у ролі юного науковця зараз – було можливістю сказати «так» чи «ні» науковій діяльності у майбутньому.

Наполегливим посміхається доля

Починаючи з 2012 р., на кафедрі біотехнології і мікробіології з’явилася унікальна можливість. Випускники коледжів та технікумів, які навчались за спорідненими спеціальностями, можуть продовжувати здобувати біотехнологічну освіту на кафедрі за скороченим терміном навчання. Цього року ряди студентів факультету БТЕК поповнились багатьма випускниками медичних коледжів. Провчившись семестр у НУХТ, більшість з них показали високий рівень підготовки, тому їм було запропоновано виконувати науково-дослідну роботу на базі провідних наукових установ м. Києва.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують