Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Цікаве завершення курсу дисципліни «Технологія косметичних лікарських засобів»

Сесія у розпалі, а це означає, що підходить до свого логічного завершення ще один навчальний семестр на кафедрі біотехнології і мікробіології. Для когось це були перші напружені 4 місяці знайомства з університетом, а попереду чекають незабутні роки студентського життя та ще не одна зимова сесія, з недосипами, курсовими та непідробною радістю від здачі. Але для когось, як от для нас (магістрів І року навчання), це був останній зимовий семестр… Але мова буде йти трохи не про те.

У цьому семестрі, магістранти першого року навчання за спеціалізацією «Фармацевтична біотехнологія», під керівництвом доцента кафедри – Оксани Скроцької, мали змогу познайомитися з дисципліною

Неймовірна подорож еволюцією або різноманіття тваринного світу від минулого у майбутнє…

Нещодавно наша група мала змогу відвідати зоологічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час екскурсії ми поринули у дивовижний світ тварин. На прикладі величезної колекції метеликів переконались у майстерності матінки природи створювати красу. Цю колекцію, яка налічувала 550 тис. екземплярів з різник куточків світу, музею надав Лев Андрійович Шелю́жко, Проходячи між стендами, прослідкували еволюцію живих організмів, починаючи від найпростіших, губок, коралів, кишковопорожнинних, членистоногих, закінчуючи найвищою еволюційною і харчовою ланкою – ссавцями. Кількість експонатів вражає, хоча ми бачили далеко не всю частину із 680000 тис. одиниць, що міститься в фонді музею.

Магістранти-біотехнологи відвідали семінар на тему «Бібліографічна та реферативна база даних SCOPUS»

Нещодавно в науковому читальному залі бібліотеки нашого університету відбувся другий науково-практичний семінар на тему «Бібліографічна та реферативна база даних SCOPUS», який відвідали магістранти кафедри біотехнології і мікробіології разом з доцентом Оксаною Скроцькою. На семінарі завідувач відділу інформаційних технологій Інна Путіліна розповіла присутнім про основні функціональні можливості системи, а також про можливість користуватись ресурсом бази даних SCOPUS з 1 листопада 2017 р. по 31 жовтня 2018 р. через локальну мережу бібліотеки з автоматизованих робочих місць в науковому читальному залі та читальному залі періодичних видань. Магістранти нашої кафедри дізнались багато корисної і цікавої інформації, зокрема, як здійснювати пошук документів у базі даних SCOPUS, продивитись профіль автора та можливість його коригування, профіль організації, індекс Хірша, наукові журнали, які індексуються цією базою даних.

Цікава імунологія

Восени (листопад 2017 р.) відбулася нестандартна лабораторна робота з дисципліни «Основи імунології» у студентів-біотехнологів 2-го курсу, яким випала чудова можливість наочно ознайомитися з основними органами імунної системи на прикладі лабораторних щурів. Одразу слід зазначити, що на практиці жодному лабораторному щуру не надається імені, лише порядковий номер, а найбільша кількість досліджень, як і у нашому випадку, проводиться на самцях. Зовні вони звичайно білі і з червоними очима, досить великі за розмірами і обов’язково статевозрілі.

На початку пари усі студенти за участі лектора дисципліни Інни Лич, асистентів Христини Берегової та Тетяни Белемець – уважно спостерігали за роботою професійно навченого працівника науково-дослідної лабораторії й усіма операціями, що проводилися. Спершу щурам необхідно було провести анестезію, у нашому випадку з використанням медичного ефіру. Після загальної анестезії піддослідних дістали та розпочали ряд досліджень. Відразу необхідно було розрізати та відділити від м’язової тканини по периметру черева хутро, потім вздовж вертикальної лінії розрізати м’язовий корсет, щоб накінець дістатися внутрішніх органів та наочно спостерігати биття серця.

Захоплююча практика на ПАТ «Фармак»

Перше вересня для студента асоціюється з різним: хтось вступив на перший курс нашого улюбленого факультету, є такі що здають борги за минулий семестр, у третього курсу розпочинається справжнє бойове біотехнологічне хрещення, четвертий курс уже подумки захищає дипломні проекти, магістранти 1 курсу, святкують, що вступили на бюджет, а от у магістрантів ІІ курсу перше вересня асоціюється із новим викликом – пошуком омріяної роботи. Зарекомендувати себе вони можуть при проходженні практики, де у нагоді стають усі знання та вміння, набуті протягом 5 років навчання на кафедрі БТМ.

От і для двох студентів-біотехнологів: Андрія Вороненка та Валентина Моцара проходження практики на ПАТ «Фармак», який є лідером вітчизняного фармацевтичного ринку, є якраз тим шансом показати себе. Хоча для Андрія та Валентина «Фармак» уже місце не нове. Так, Андрій був на підприємстві під час двох попередніх практик, а Валентин не тільки успішно пройшов практику, але й залишився виконувати свою магістерську роботу на тему: «Фармацевтична розробка складу та технології таблетованого лікарського засобу на основі тіоктової кислоти».

А зараз враження самих практикантів…

Перлина інженерної біотехнологічної освіти

Біотехнолог – хто це? Що він робить? Чим заробляє собі на життя? Такі питання ставлять собі люди, коли чують це слово. Коли ти вирішуєш поступити на кафедру біотехнології і мікробіології, ти думаєш: «О, це певно, пов’язано з біологією і технікою – треба спробувати!». На першому курсі все стає заплутаніше, тебе завалюють різними навчальними предметами і лише «Біологія клітини» направляє тебе на шлях істинний. Весь другий рік ти почуваєш себе впевнено – авжеж ти ж не якийсь там першокурсник. Але все таки не розумієш, що ти тут робиш, і чому тебе тут учать. На третьому курсі, тебе жорстоко кидає з хмар на землю спочатку «Загальна мікробіологія», «Загальна біотехнологія», «Генетика», а потім «Біохімічні основи мікробного синтезу». І якщо чесно, під кінець курсу ти вже ні про що не думаєш, окрім шляхів анаболізму та катаболізму.

ВЕСЕЛИЙ ПОЧАТОК НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Після літніх канікул досить важко змусити себе повернутися до навчального процесу: ходити на лекції, писати протоколи лабораторних занять, готуватися до практичних… Проте, якщо проявити фантазію, цей процес можна не лише полегшити, а зробити його пізнавальним та веселим! Таким студенти четвертого курсу третьої групи зробили своє перше практичне заняття з екобіотехнології.

Поділившись на групи, студенти різними творчими шляхами виконували завдання викладача Красінько Вікторії Олегівни, а саме представляли різні види біотехнології: червону, зелену, білу, сіру, синю. Дівчата і хлопці намагалися вразити один одного як могли: і відео фрагментами, і аудіозаписами, і листівками… А на дошці майже не було вільного місця! Таким чином студенти ознайомилися з біотехнологічними відкриттями України і світу, що використовуються в сільському господарстві, медицині, екології, ветеринарії, промисловості, косметології. Дуже багато було сказано про найновітніші відкриття у області нанобіотехнології та діагностики.

Творчий підхід до педагогічного стажування

Творчий підхід до педагогічного стажування

І на лабораторних роботах з «Біології клітин» є місце творчості. Магістрант кафедри біотехнології і мікробіології Мор’єва Олена, яка у рамках науково-педагогічного стажування долучилась до проведення лабораторних занять для студентів І курсу, по «гарячих слідах» поділилась своїми враженнями від заняття у віршованій формі:

Лабораторні з біології – мрії здійснюються!

Ще зі школи в мене була маленька мрія: робота з мікроскопами, дослідження певних організмів і навіть винайдення чогось нового. На той час для мене це асоціювалось з чимось нереальним, недосяжним. Коли ж я вступила до НУХТ, на факультет біотехнології, технології цукру та водопідготовки, то вже в другому семестрі моя мрія майже повністю здійснилась!

Перша лабораторна з нової дисципліни "Біологія клітин" пройшла дуже швидко і непомітно. Захоплення від роботи з бактеріями не полишало мене цілий день.

Молекулярна біотехнологія – це не проста наука!

5 курс – лабораторна, знов по списку перекличка:

«Хто присутній?» – «я, я і я!».

Тут нічого дивного – молекулярна біотехнологія.

Спробуй пару пропусти – не минути нам біди...

Скроцька знову тут як тут: «А де шапочки? Вдягнуть!»

Ми знайшли якісь бахіли, вмить на голови наділи.

Рукавиці натягнули і халати застебнули.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують