Вже вкотре наша країна доводить, що наші фахівці – це наше майбутнє. Тому, в рамках роботи секції «Біотехнології та біоінженерія» 88-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» організовано зустріч з провідними фармпідприємствами України. В заході прийняли участь такі фармацевтичні гіганти як Корпорація «Артеріум», АТ «Фармак» та «Юрія-Фарм». Незважаючи на воєнний стан, компанії продовжують працювати, тим самим підтримуючи нашу армію та економіку країни, а також не забувають про важливість роботи з майбутніми спеціалістами – біотехнологами.
А почалось все доволі зворушливо. Керівник корпоративного університету Корпорації «Артеріум» – Анна Єгорова – побачила стендові доповіді наших здобувачів на сайті кафедри, а також в мережі Facebook, і просто не змогла проти повз старання студентів, які продовжують висвітлювати свою наукову діяльність навіть у таких непростих умовах війни та доєднала представників компаній «Фармак» та «Юрія-Фарм» до цього заходу. Разом з кафедрою біотехнології і мікробіології НУХТ й організовано онлайн-зустріч, де юні біотехнологи змогли дізнатися як працює фармацевтична індустрія 24 лютого 2022 р.
Розпочала зустріч з привітального слова декан факультету БТЕК Наталія Грегірчак. Хоча зараз доволі складно комунікувати зі студентами, до події доєдналась достатньо велика кількість здобувачів. Послухати спікерів було цікаво як аспірантам та магістрам, так і бакалаврам. Далі взяли слово представники Корпорації «Артеріум» Анна Егорова та Дмитро Соколов – заступник виконавчого директора АТ «Київмедпрепарат». Анна та Дмитро розповіли, як компанія змогла зберегти усі робочі місця. Особливу увагу приділено забезпеченню усім необхідним своїм робітникам. «Артеріум» зміг надати можливість робітницям, в яких є діти, працювати, організувавши для них неофіційний дитячий садочок. Корпорація забезпечила бомбосховище, харчування та тимчасовий прихисток для сімей, які цього потребували. Також, треба зазначити, що співробітники Корпорації активно займаються волонтерською діяльністю, та вже передали велику кількість ліків нашим ЗСУ!
Представники АТ «Фармак», а саме Тетяна Сендяєва (HR-менеджер) Надія Штепа (начальник відділу набору та адаптації персоналу) та Олена Вернидуб (начальник сектору планування та організації контролю) розповіли про свій досвід роботи під час воєнного часу. Нагадаємо, що «Фармак» постраждав від дій російських окупантів – під час танкової битви згорів склад під Макаровим. Незважаючи на це, підприємство продовжило свою роботу і вже збирається виходити на свою довоєнну потужність. Дана фармацевтична компанія також займається волонтерською діяльністю та забезпечує нашу армію. Також піклується про своїх робітників, а у разі повітряної тривоги – направляє персонал до бомбосховища. «Фармак» оперативно підтримує зв’язок зі співробітниками через свої сторінки в соціальних мережах.
Наступними спікерами мали стати представники «Юрія-Фарм», але, на жаль, за технічних причин в них не вдалося доєднатися до нашого заходу.
Проте представники цих фармацевтичних компаній оцінили старання та мотивацію наших здобувачів і усім учасникам постерних доповідей передали цінні подарунки, зазначивши, що війна не повинна бути на перешкоді навчанню та розвитку здобувачів кафедри БТМ, яка є затребуваними нині на ринку праці.
Голова студентської ради НУХТ – магістрантка кафедри Ірина Ковшар подякувала нашим партнерам за підтримку наукового потенціалу юних біотехнологів. Також, Ірина подякувала і за попередні заходи, які були проведені за безпосередньої участі зазначених фармпідприємств. Майстер-класи, вебінари, тренінги, спонсорську допомогу в організації та проведенні Всеукраїнської олімпіади з біотехнології та конкурсу наукових робіт за благодійної підтримки Корпорації «Артеріум»; Хакатони, Farmak_Lab, конференції Школи молодих вчених та спонсорську допомогу при проведенні Всеукраїнського конкурсу студентських робіт з біотехнології від АТ «Фармак», які вже давно та тісно вписались в життя нашого факультету. До слів подяки Ірини доєднався завідувач кафедри БТМ Віктор Стабніков. Він наголосив на важливості функціонування фармацевтичних підприємств в такий нелегкий час, а також подякував за небайдужість партнерів щодо наукового життя кафедри БТМ НУХТ.
В кінці зустрічі здобувачі мали змогу почути відповіді на всі запитання, що їх цікавлять.
Хочемо щиро подякувати всім нашим партнерам, що знайшли час для зустрічі зі здобувачами і навіть в таку скрутну пору не забувають про важливість комунікації з майбутніми потенційними співробітниками. Студентам хочемо побажати усього найкращого та подальшої наснаги в їх науковому житті.
Та пам’ятайте, за нами правда, а отже й ПЕРЕМОГА! Всім мирного неба над головою!