Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Свята все ближче і в їх передчутті хочеться встигнути привітати всіх друзів і близьких. От і на кафедрі біотехнології і мікробіології відбулось святкове засідання кафедри. Було дуже приємно побачити колег у доброму здоров’ї та гуморі. Засідання пройшло в теплій передноворічній атмосфері: лунали тости та привітання.
Тож бажаємо усім у НОВОМУ 2021 РОЦІ насамперед міцного здоров'я, злагоди в особистому житті, успіхів у професійній сфері і в усіх починаннях, любити щиро і отримувати любов у відповідь, радіти життю щодня, щогодини, цінувати кожен подарований долею досвід, піклуватись про близьких і відчувати їх тепло та підтримку!
Бажаємо всім щастя!!!
Новий рік не за горами, а наші студенти вже отримують новорічні подарунки за свої досягнення у навчанні, науці та громадському житті кафедри і факультету. Так, магістрантка та староста групи ФБ-1-2М Ганна Ярова отримала свій новорічний подарунок – їй присуджено стипендію Президента України (ІІ семестр 2020-2021 н.р.). Ганна з 3 курсу займається науковою роботою у складі гуртка «BIOTECH» під керівництвом завідувача кафедри біотехнології і мікробіології Тетяни Павлівни Пирог, опублікувала більше 10 наукових праць у збірниках вітчизняних та міжнародних конференцій. Наразі за результатами наукової роботи займається підготовкою роботи для подання на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія».
Нова реальність змусила всіх перейти на інший спосіб навчання – навчання он-лайн. Дистанційна освіта на сьогодні розглядається як якісно новий та прогресивний вид навчання з використанням поштового, електронного та он-лайн зв’язків. Ця форма навчання є найбільш гнучкою та доступною для багатьох бажаючих отримати знання.
Але, нажаль, таке навчання підходить не для всіх спеціальностей. Ви не станете висококваліфікованим біотехнологом, лікарем чи хіміком, проходячи навчання он-лайн. Для 100% засвоєння таких надскладних та престижних спеціальностей просто необхідно відвідувати лабораторні заняття, отримувати та напрацьовувати практичні навики для повного засвоєння матеріалу.
Оскільки ще один семестр навчання підходить до завершення, хочеться написати підсумки проведеної роботи.
Сьогодні, напередодні Новорічних свят сталася надзвичайна подія. Буценко Людмила, доцент кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ, захистила дисертацію на тему «Біологічні властивості і мікробно-рослинні взаємодії збудника базального бактеріозу агрофітоценозу пшениці» на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.07 «Мікробіологія» в Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.
Дисертацію присвячено системному вивченню поширення і біологічних властивостей Pseudomonas syringae pv. atrofaciens та їхньої зміни за дії пестицидів, здатності збудника і його ліпополісахаридів (ЛПС) впливати на фізіолого-біохімічні процеси й індукувати зміни у генетичному матеріалі рослин. P. syringae pv. atrofaciens поширений в агрофітоценозі пшениці як патоген, епіфіт та збудник хвороб сегетальної рослинності.
Упродовж року співробітники фармацевтичної компанії «Фармак» проводять зустрічі зі студентами вищих навчальних закладів в рамках освітнього проекту #Farmak_Lab. І студенти-біотехнологи кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ завжди приймають участь у даному заході. І цей рік не став виключенням.
Невід’ємно частиною будь-якого етапу життєвого циклу лікарського засобу є належна практика документування. Цей факт беззаперечно відомий нашим студентам-біотехнологам, які знають, що GDP – це не випадкове сполучення літер, оскільки вони вже мають базові поняття стосовно вимог до ведення документації на фармацевтичному підприємстві завдяки вивченню таких дисциплін як: «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв» та «Системи менеджменту якості у виробництві». Проте таких теоретичних знань стає замало, коли справа доходить до реальних кейсів. Так, уміння вести документацію на підприємстві є справжнім мистецтвом, хист до якого має не кожен. Тому, аби долучити студентів до нього, у рамках освітнього проєкту #Farmak_Lab, 22 грудня 2020 року, провідний інженер сектору документації відділу забезпечення регуляторної відповідності – Чернюк Оксана – поділилася секретами керування документацією на фармацевтичному підприємстві.
Життя досить часто кидає нам складні виклики та ставить перед новим вибором. І саме від нього залежить наше майбутнє. Тому важливо твердо і впевнено обрати правильний шлях, який приведе до самореалізації і великих звершень.
І ось 17 серпня, настав мій роковий день, коли я мала обрати вірний шлях в житті. Я обрала...
Тож 15 вересня почалося справжнє самостійне життя. Новим світом для мене першокурсниці став НУХТ – Національний університет харчових технологій. Про свій університет я вперше дізналась від друзів, які теж навчались тут. В цей же рік я вступаю на найкращий факультет університету – біотехнології та екологічного контролю.
«Навіть не віриться, що рік добігає кінця. Упродовж всього семестру ми, студіюючи навчальні дисципліни, розкривали свій творчий та професійний потенціал. Так, на дисципліні «Природоохоронні біотехнології» остання пара була запланована як ділова гра і дала можливість майбутнім біотехнологам показати себе і свої знання у всій красі. Студенти розділились на групи працівників різних ділянок заводу і мали продемонструвати свої цехи для екологічної інспекції, що прийшла з перевіркою. Підготовка була насиченою: ми опрацьовували зарубіжні статті, повторювали вже пройдений матеріал та розроблювали концепцію заводу. Саме практичне заняття пролетіло швидко, було цікавим і веселим. Для того, щоб знову відчути свою причетність до професії всі ми знову одягли халати, чому були несказанно раді після такої затяжної дистанційки. На останок хотілося б подякувати лектору дисципліни Вікторії Олегівні Красінько за такий насичений семестр і дійсно професійну роботу»
Ось і добігає до завершення такий непростий для освітян 2020 рік – як викладачі, так і студенти прийняли нові виклики – вчитися працювати і опановувати нове, незвідане в on-line форматі. Але якщо старшокурсники вже мали досвід спілкування, навчання наживо і дистанційно, то нашим першокурсникам з вступом і першим семестром навчання в університеті прийшлося не солодко.
Отже, враження першокурсника Вербіяна Володимира про навчання на початку семестру:
«Сподівання ніколи не співпадають з реальністю. Йдучи до університету, я уявляв собі величезні аудиторії, що підносяться амфітеатром до п’ятнадцятиметрової стелі, хімічні лабораторії з різноманітними колбами та пробірками, повними реактивів. Уявляв мікроскопи та чашки Петрі, центрифуги та кріокамери, заплутані коридори старовинних корпусів. Врешті-решт, я думав особисто познайомитись з Ешеріхеєю колі та Стафілококом золотистим.
Здається, зовсім нещодавно ми повідомляли, як проходять лабораторні заняття з дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія» в умовах карантину, як студенти та викладачі адаптуються до нових умов роботи. А сьогодні хочемо розповісти про не менш важливу карантинну подію – захист курсових робіт з цієї дисципліни. І спершу відмітимо, що ця курсова є початковою, так би мовити відправною точкою, у написанні майбутнього диплому. Так в рамках її виконання здобувачі шукали інформацію про властивості, сфери застосування та виробників цільового продукту мікробного синтезу. Обирали, на основі аналізу складу поживного середовища, умов культивування найкращий біологічний агент. Вчилися аналізувати склад поживного середовища та визначати параметри росту мікроорганізмів у періодичній культурі.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.