Вітаємо бакалаврів-біотехнологів випуску 2020 року!
Привітання від декана факультету та викладачів кафедри можна переглянути за посиланням.
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Вітаємо бакалаврів-біотехнологів випуску 2020 року!
Привітання від декана факультету та викладачів кафедри можна переглянути за посиланням.
Магістранти кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ, що є переможцями конкурсу студентських наукових проектів за благодійної підтримки Корпорації «Артеріум», представили річні звіти щодо етапів виконаної наукової роботи за 2019-2020 н.р. та про цільове використання наданих на виконання наукових проектів коштів.
Доповідачам побажала успіху Анна Єгорова (директор з розвитку персоналу ТОВ «Триглав Інтернешнл»). Вона наголосила, що Корпорація «Артеріум» підтримує талановиту молодь і входить у топ-трійку найпривабливіших підприємств, куди по закінченню університету хочуть влаштуватися на роботу випускники НУХТ. Це підтвердили випускники кафедри біотехнології і мікробіології, а нині співробітники Корпорації – Дмитро Свинаренко (менеджер з управління знаннями) та Катерина Покойовець (провідний фахівець з розвитку персоналу АТ «Київмедпрепарат»). Вони задали магістрантам велику кількість питань, на які отримали ґрунтовні відповіді.
Нещодавно ми ділилися з вами щасливою подією, а саме перемогою наших науковців (аспірантів Дар’ї П’ятецької, Лілії Ключки та магістрантки Наталії Клименко) у V-му Всеукраїнському конкурсі «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні» і зазначали, що зовсім скоро дівчата отримають не тільки Диплом, а й інші, цінні подарунки.
До останнього ніхто з них не знав, що саме знаходиться у тій важкій коробці, яку вони отримали. Після експрес-розпаковки дівчата були враженні кількістю і цінністю призів. Так, тепер в озброєнні наших біотехнологів з’явилися дві монографії: «Газ природний, палива та оливи» та «Modification of jet fuels composition with renewable bio-additives»; посібник «Інтеграція управління рішень для збалансованого розвитку» створений в рамках проекту Європейського Союзу та Міністерства екології та природних ресурсів України; декілька примірників «Екологічного вісника» та серію з 10-ти еколого-географічних карт, на яких відображено результати досліджень екологічного стану навколишнього середовища України.
Чотири довгих-довгих, спекотних, виснажливих дня в on-line режимі відбувались захисти кваліфікаційних робіт здобувачів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» освітнього ступеня «Бакалавр». З раннього ранку та до пізнього вечора члени Екзаменаційної комісії, не відриваючись від моніторів, переглядали презентації претендентів на здобуття омріяного освітнього ступеня бакалавра з біотехнології. Тематика кваліфікаційних робіт, а їх було заслухано небагато-немало, а п’ятдесят одну, вражала своєю різноманітністю: біосинтез антибіотиків і вітамінів, культивування продуцентів ферментів та пробіотиків, одержання аміно- та органічних кислот, біосинтез полісахаридів та поверхнево-активних речовин та багато-багато іншого.
Ви інколи замислювалися, яка роль мікроорганізмів і сполук, що вони синтезують у житті кожної людини? Як вони впливають на сучасний світ? Більшість думають, що бактерії, бактеріофаги та гриби тільки приносять шкоду нашому життю – спричиняють хвороби та псують продукти. Однак, обравши професію біотехнолога, розумієш всю цінність «невидимих жителів»: вони здатні до синтезу вітамінів, ферментів, антибіотиків, самі можуть стати основою вакцини, запашного хліба чи смачного кефіру, без них не відбувається отримання біоетанолу чи біогазу… Насправді цей список можна продовжувати ще дуже довго і неможливо не зазначити, що отримання усіх цих сполук не можливо без біотехнолога, точніше (зараз будемо максимально нескромними) без біотехнолога нашої кафедри.
Мабуть кожен, хто знає якою важкою працею даються усі нагороди та здобутки, любить себе похвалити. І це цілком нормально. В сучасному темпі життя, треба вміти зупинитися, підвести підсумки, ну і звичайно, винагородити себе: супер-калорійним тортом чи простим «я молодець»! Хоча у даному випадку хочеться сказати «ми молодці», точніше учасники гуртка «Biotech», які, не зважаючи на карантин, встигають не тільки вчитися на відмінно, а ще й брати участь у конференціях. І на даний момент можуть похизуватися і точно себе похвалити за опубліковані тези, до написання яких взялися не тільки вже звиклі аспіранти, магістранти і студенти 4-го курсу, а також і нове покоління біотехівців – студенти 3-го курсу.
Літо – найбільш хвилююча пора для абітурієнтів! Вже позаду навчання в школі, а що ж попереду? Ні для кого не секрет, що абітурієнти хвилюються і щодо здачі ЗНО, і на рахунок самого вступу, а також щодо вибору ЗВО. Мабуть найважливіше з усього цього – це вибір навчального закладу. Адже саме від цього, залежить подальше майбутнє, як мінімум на найближчі чотири, а то і більше роки.
Обрати спеціальність мрії та заклад, де пройдуть найкращі студентські роки, абітурієнти можуть відвідуючи Дні відкритих дверей, але в цьому році склалась форс мажорна ситуація в цьому плані, щоб не дати розгубитись вступникам 2020 у ситуації, що склалась, навчальні заклади намагались презентувати себе дистанційно. І Національний університет харчових технологій не став виключенням та нещодавно провів перший у своїй історії День відкритих дверей on-line. Але на жаль не всі бажаючі змогли скористатись цієї можливістю в силу різних причин, саме тому було прийнято рішення провести інший інтерактивний захід, покликаний допомогти вступникам прийняти вірне рішення щодо вибору майбутньої спеціальності. На цей раз влаштували День відкритих ноутбуків!
11 червня 2020 року, у вже звичному для багатьох on-line режимі, розпочалися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» на отримання освітнього ступеня бакалавр.
В перший же день довогоочікуване «Вітаємо! Ви – БАКАЛАВР!» почули 13 щасливчиків. Традиційно відкриття засідання Екзаменаційної комісії почалося з напутнього слова декана факультету БТЕК доцента Наталії Грегірчак та завідувача кафедри професора Тетяни Пирог. І після цього комісія (Тетяна Пирог – голова ЕК, Вікторія Красінько, Юрій Карлаш, Оксана Скроцька, Тетяна Сулейко – секретар) приступила до прослуховування доповідей та оцінювання кваліфікаційних робіт здобувачів.
Не буду приховувати, що в нинішніх умовах опанування навчального матеріалу є справжнім викликом для кожного з нас. Адже такі умови дають зрозуміти наскільки ти здатен самостійно зібрати свою волю в «кулак» та засвоїти нові теми з навчальної дисципліни. Карантин змінив наші життя та підхід до навчання, прийшлось пристосовуватись до всього в режимі онлайн та шукати в усьому тільки позитивні сторони. Тому, нам дуже пощастило, що на допомогу завжди готові прийти наші викладачі.
Так, лекторка дисципліни «Методи молекулярної біотехнології» Оксана Скроцька проводила студентам-магістрам онлайн консультації у Zoom по всім незрозумілим моментам, пояснювала все, як кажуть, «на пальцях». Крім того, під час всього навчального процесу ми активно спілкуємось у Вайбері, де наша лекторка також підтримує з нами зв’язок та завжди відповідає на питання, які нас цікавлять, вирішувала організаційні моменти та найголовніше – стимулює нас до навчання, щоб не розслаблялися.
«Сонячна Затока, берег моря і можливість, не тільки відстояти честь кафедри, а ще й відпочити. Це ж так круто, дівчата» – згодилися між собою, учасниці гуртка «Biotech» магістрантка Наталія Клименко та аспірантки Лілія Ключка і Дар’я П’ятецька, які підготували та відправили, ще на початку березня, роботу «Альтернативна переробка відпрацьованої соняшникової олії в комплексний бактеріальний препарат для рослинництва» для участі у V-му Всеукраїнському конкурсі «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні».
Організатором конкурсу став Національний авіаційний університет, Факультет екологічної безпеки, інженерії та технологій. Однак не дивлячись на те, що це один з Київських вузів, нагородження учасників мало відбутися на березі моря, у мальовничій Затоці.
Захисти бакалаврів. Червень 2025 р.
Випуск магістрів. Лютий 2025 р.
Захисти магістрів. Грудень 2024 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.