Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
У складних умовах дистанційного навчання і студентам, і викладачам довелося переходити на способи шляхи комунікації з метою проведення лабораторних, практичних та лекційних занять. Ці зміни торкнулись і наставництва та проведення кураторських годин, які традиційно, не дивлячись ні на що, проходять раз на два тижні.
Саме така чергова кураторська година у студентів-біотехнологів групи БТ-3-1 з наставником, асистентом кафедри БТМ Віктором Удимовичем, була присвячена результатам проміжного навчального контролю. Під час зустрічі викладач провів з кожним здобувачем індивідуальну розмову щодо успішності навчання в поточному семестрі, відносин з іншими викладачами та загальних вражень від дистанційного викладання матеріалу навчальних дисциплін.
У останню п’ятницю березня в режимі ZOOM–конференції відбулися збори трудового колективу факультету біотехнології та екологічного контролю, на яких були присутні здобувачі освіти та співробітники кафедр факультету – біотехнології і мікробіології; екологічної безпеки та охорони праці, фізики та фізичного виховання.
Порядок денний включав питання:
На сьогоднішній день біотехнологія є одним із напрямів, що визначають світовий рівень цивілізації. Це як ніхто розуміють магістранти ІІ року навчання на кафедрі біотехнології і мікробіології. Будучи за крок до омріяного диплому, кожен випускник згадує свій перший день в альма-матер, свій вибір, можливо навіть неусвідомлений. Саме в цей момент ми розуміємо наскільки крок в двері НУХТ був вірним. Кожен студент-магістрант зміг реалізувати себе в різних напрямках і розвинути свій талант. На сьогоднішній день випускники можуть із впевненістю сказати, що саме на цій кафедрі отримали безцінний досвід, навички та знання, які у майбутньому дозволять реалізувати себе в будь-яких сферах.
Отже, продовжуємо цикл публікацій про наших найкращих випускників 2021 року.
Ось і відбулись вибори голови студентського самоврядування НУХТ. Результатом цього дійства стала перемога студентки нашої кафедри біотехнології і мікробіології в умовах важкої конкуренції. І це не дивно, адже пост голови студентської ради Університету є бажаним місцем для багатьох студентів. Та незважаючи на палку боротьбу, за результатами голосів перемогла Ковшар Ірина!
З 2018 року Ірина очолювала культурно-просвітницький сектор нашого факультету, а вже з 2019 і до початку 2021 року була головою студентського самоврядування БТЕК. Завдяки плідній праці її команди, навіть в умовах пандемії, здобувачі нашого факультету не забували і про активне студентське життя. Студентська рада активно допомагала нашій кафедрі і в профорієнтаційних заходах та залучала нових абітурієнтів до нашої великої та дружньої родини.
Дріжджі – дивовижні представники живого мікросвіту. Вони одночасно є і найдавнішим біотехнологічним об’єктом, який вже тисячоліттями використовується у виробництві харчових продуктів, і першим еукаріотичним організмом, геном якого був повністю розшифрований у 1996 році. Не дивно, що цим одноклітинним грибам приділяється особлива увага у рамках вивчення дисципліни «Біологія клітин» майбутніми біотехнологами.
Днями доцентом кафедри біотехнології і мікробіології Вікторією Красінько для студентів 1 курсу денної форми навчання спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» була поведена відкрита лекція на тему: «Морфологічні ознаки та практичне значення дріжджів».
Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом.
Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох, видатний німецький мікробіолог, оголосив про відкриття цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному.
Туберкульоз – це хронічне інфекційне захворювання, що характеризується утворенням специфічних запальних змін, уражає практично всі органи і системи організму. Колись вже проголошений зникаючою хворобою, на сьогоднішній день туберкульоз досить часто діагностують в різних країнах світу.
Захисти магістрів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.
Посвята у студенти. Серпень 2019 р.
Випуск бакалаврів. Червень 2019 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2019 р.
Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології 2019 р.
85-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2019.
Випуск магістрів та бакалаврів. Березень 2019
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2019.
Посвята у студенти. Серпень 2018.
Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ».